Red Dot Award 2024: par uzvarētāju kļuvis PEUGEOT E-3008

PEUGEOT atkal ir saņēmis Red Dot balvu par izcilu dizainu: kategorijā “Produktu dizains” jaunais PEUGEOT E-3008 pārliecināja 39 tiesnešu žūriju, kas novērtēja dinamisko fāstbeka siluetu, jauno moderno priekšdaļu un plašo daudzveidīgo funkciju klāstu. PEUGEOT 3008 priekštecis saņēma Red Dot balvu 2017. gadā. Šī bija devītā reize, kad PEUGEOT saņēmis prestižo dizaina balvu.

Matiass Hossans, PEUGEOT dizaina direktors: “Esmu gandarīts, ka PEUGEOT E-3008 jaunais dizains ir novērtēts ar Red Dot dizaina balvu. PEUGEOT E-3008 apvieno PEUGEOT atjautību un neatlaidību un iemieso visas mūsu zīmola vērtības. PEUGEOT 3008 jaunradīšana nozīmēja modernizēt tā tēlu, kā arī saskaņot dinamisku dizainu ar optimālu efektivitāti, izmantojot fāstbeka siluetu. Šis apbalvojums apliecina, ka mūsu komandas radošums ir nesis cerētos augļus.”

Jauna priekšdaļa, peldošs aizmugurējais spoilers un moderni augstas kvalitātes elementi

PEUGEOT E-3008 izceļas ar jaunu, modernu un efektīvu eksterjera dizainu. Hromētu dekoratīvo elementu vietā izmantoti krāsoti: Meteor Grey tonī uz priekšējā un aizmugurējā bampera, bet spoguļu korpusiem un apakšējām daļām pielietots Orbital Black tonis.

PEUGEOT E-3008 tika izstrādāta jauna priekšējā daļa, kas ietver pilnībā pārveidotus priekšējos lukturus un radiatora režģi, kuri centrējas ap PEUGEOT emblēmu. Krāsu pāreja nevainojami integrē šos elementus virsbūvē. Kompaktie priekšējie lukturi ar jauno Pixel LED tehnoloģiju (standarts GT izpildījumam) ir iebūvēti šaurā, elegantā ietvarā un automātiski pielāgo gaismas kūli ceļa apstākļiem, nodrošinot optimālu redzamību.

PEUGEOT E-3008 kaķiskās līnijas atspoguļo līdzsvarotās automobiļa proporcijas un izmērus, kas ir vieni no kompaktākajiem pilnībā elektrisko SUV C segmenta kategorijā, vienlaikus nodrošinot pietiekami daudz vietas pasažieriem un bagāžai.

Ikoniskā lauvas zīmola dižpārdoklis izceļas ar fāstbeka SUV dizainu: tradicionālo hečbeka līniju papildina moderns “peldošs” spoilers, kas vizuāli uzsver virsbūves siluetu un optimizē aerodinamiku. Jaunā PEUGEOT E-3008 plašajai aizmugurējai daļai ir dinamisks dizains, ko pasvītro trīs nagu gaismas signatūra. Jaunais PEUGEOT E-3008 ir pieejams jaunajā Obsession Blue krāsā, kas neuzkrītoši smalki atstaro gaismu, kā arī Ingaro Blue, Okenite White, Perla Nera Black, Artense Silver un Titanium Grey toņus.

Jaunais PEUGEOT E-3008 ir pirmais zīmola modelis, kas aprīkots ar jauno PEUGEOT Panorama i-Cockpit®. Peldošais 21 collas HD izliektais panorāmas displejs rada aizraujošu un izsmalcinātu vizuālo efektu un integrē digitālo instrumentu paneli un lielo centrālo skārienekrānu. Ambiento LED apgaismojumu var pielāgot, izmantojot astoņas dažādas krāsas, un tas atspoguļojas elegantā dekoratīvajā apdarē no īsta alumīnija, kas stiepjas pāri panelim un durvīm.

Red Dot balva 2024

2024. gadā produkti tika pieteikti no 60 valstīm, un tos vērtēja 51 konkursa kategorijā. Žūrijas locekļi piešķīra “Red Dot” vai “Red Dot: Best of the Best” balvu, kā kritērijus izmantojot četras laba dizaina iezīmes, kā arī vērtēja sociokulturālo izcelsmi, profesionālo ievirzi un dizaina kompetenci. Produkti netika vērtēti, tos savstarpēji salīdzinot, bet gan pēc to individuālajām īpašībām.