Jaunais Peugeot 308 – Sieviešu pasaules gada auto 2022 kategorijā Pilsētas automobilis

Izcilība un aizrautība – lūk, par ko balsojusi Sieviešu pasaules gada auto (WWCOTY) žūrija, kas jauno Peugoet 308 tikko kronējusi par Gada pilsētas automobili. Jaunais Peugeot modelis perfekti iemieso “drošības, braukšanas, tehnoloģiju, dizaina, ekoloģiskās efektivitātes, kā arī cenas un vērtības attiecības izcilību”, sprieduši 56 žūrijas tiesneses – tikai un vienīgi sievietes no 40 valstīm un 5 kontinentiem. Starptautiskajam konkursam norisinoties divpadsmito reizi, žūrijas dalībnieces vērtēja 65 titula kandidātus, kas nonākuši tirgū no 2021. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim.

Peugeot izpilddirektore Linda Džeksone teica: “Tas, ka jauno Peugeot 308 par labāko 2022. gada pilsētas automobili atzina žūrija, kuras sastāvā ir tikai sievietes un kuras nāk no ļoti dažādām pasaules daļām, tikai apliecina Peugeot stratēģisko lēmumu pareizību. Tā unikālais izskats, tehnoloģiju izcilība, emocijas, kas rodas, to vadot, un dzinēju klāsts – kā elektrificēto, tā iekšdedzes – padara Peugeot 308 par ideālu izvēli klientiem ikvienā pasaules valstī.”

Pēc uzvarētāju noteikšanas sešās atsevišķās kategorijās (Pilsētas automobilis, Ģimenes SUV, Ģimenes automobilis, Lielais SUV, Sporta automobilis un 4×4) 56 žūrijas tiesneses marta sākumā izvēlēsies savu galīgo Sieviešu pasaules gada auto. Balsojuma rezultāti tiks paziņoti ap 8. martu, Starptautisko sieviešu dienu.

Jaunais Peugeot 308 ir pieejams ar divu virsbūvju versijās – kā kompakts piecu durvju hečbeks un SW universālis. Radīts, lai būtu īpaši efektīvs, Peugeot 308 var tik aprīkots ar zemu emisiju benzīna (110 vai 130 ZS) dzinēju, dīzeļdzinēju (130 ZS), vai kā uzlādējamā hibrīds (180 un 220 ZS). Nākamgad tirdzniecība nonāks arī 100% elektriskie modeļi.

Ja Peugeot 308 eksterjera dizains ir apveltīts ar neatvairāmu pievilcību, tad tā interjers pārliecina ar īpašu rūpību pret kvalitāti, jaunākās paaudzes digitālajām saskarnēm un unikālo Peugeot i-Cockpit® ergonomiku, ko viegli atpazīt pēc kompaktā stūres rata, kas piedāvā intuitīvāku un tiešāku braukšanas sajūtu.

Pēc dubultuzvaras 2021. gadā, kad labākā godu izcīnīja Peugeot 2008 (kategorijā Pilsētas SUV) un Peugeot 208 (kategorijā Pilsētas automobilis), Peugeot 308 ir jau trešais zīmola automobilis, kas divu gadu laikā vien uzvarējis kādā no WWCOTY kategorijām.